Zaprawiarka do nasion komorowa stacjonarna PKS-20 P

Zaprawiarki do nasion

Zaprawiarka do nasion ПКС-20 przeznaczona do ocyzsycyania nasion zbóż, roślin strączkowych i nasion oleistych za pomocą wodnych roztworów lub zawiesin fungicydów w warsztatach do przygotowania nasion  w przedsiębiorstwach rolnych.

Kontrola pracy zaprawiarki do nasion i jego mechanizmów odbywa się z panelu sterowania. Zaprawiarka do nasion instalowana jest w linii technologicznej. Cechą zaprawiarki do nasion jest to, że może pracować z wieloskładnikowymi, bardziej lepkimi rozwiązaniami roboczymi dzięki dozownikowi perystaltycznemu. Wyposażony w nisko obracającą się śrubę łopatkową z gumowymi nakładkami do pracy z nasionami podatnymi na obrażenia. Łatwe czyszczenie  dzięki szybkiemu demontażowi komory czyszczącej i ostrza śruby. Główne elementy  zaprawiarki wykonane są w wersji ze stali nierdzewnej. Głównymi zaletami urządzenia są: wysoka precyzja dozowania danej normy w pracy zarówno ze zwykłymi, jak i wieloskładnikowymi rozwiązaniami roboczymi, łatwa zmiana operacji podawania za pomocą przełączników przyciskowych z utrwaleniem wyniku na specjalnym wyświetlaczu, brak pozostałości roztworu przy zatrzymywaniu procesu oczyszczania, jeśli to konieczne - możliwość zwrotu pozostałości roztworu z elementów przewodu hydraulicznego do zbiornika głównego.

Wydajność, t / h

3-18

Pojemność 2 zbiorników, l

280

Podajnik dozownika, l / min

0,1-3,3

Pobór mocy, kW

3,0

Wymiary całkowite w pozycji transportowej, mm

1610х1390х2400

Waga, kg

230

Na zlecenie zaprawiarki do nasion instalowane jest dodatkowe oprogramowanie umożliwiające pracę w trybie automatycznej regulacji dopływu płynu roboczego (САРР)