Традиційно в рамках виставки Agro Complex-2019 була представлена експозиція обприскувачів вітчизняного виробництва ТДВ «Львівагромашпроект». В ексклюзивному інтерв’ю для читачів журналу Ексклюзивні ТЕХНОЛОГІЇ директор по виробництву ТДВ «Львівагромашпроект» СЕМИРАК Степан Володимирович прокоментував основні тенденції ринку аграрного машинобудування та особливості техніки власного виробництва:
- Степане Володимировичу, розкажіть, будь ласка, яку техніку ви представляєте на виставці цього року?
- Наша фірма займається виготовленням техніки для захисту рослин. У нашому виробництві ми розвиваємо два основні напрями: польові обприскувачі і протруювачі насіння.
На цій виставці з обприскувачів представлені дві основні моделі – машини серії ОПШ 3524 і машини серії ОПШ 2421 з системою автоматичного регулювання подачі робочої рідини. Машина серії 3524 користується великою популярністю у сільськогосподарських виробників. Вона зроблена з використанням баку об’ємом 3500 літрів, колеса 9,5 R 48, навігаційна система TeeJet Matrix Pro 570 GS, насос Annovi Reverberi, міксер-змішувач ємністю 35 літрів фірми Polmac (Італія), гальмівна система, система світової сигналізації. Комп’ютерна система Тіджет 844 Е (опція) забезпечує якісне виконання технологічного процесу та можливість роботи з навігаційними системами, в тому числі з можливістю відключення секцій штанги в автоматичному режимі при наїздах на оброблені ділянки. Це класична машина, яка є надійною, випробуваною часом і яка реально користується попитом наших с/г виробників.
Також представлена машина ОПШ 2421 з об’ємом баку 2500 літрів, шириною штанги 21,6 метри, з колією від 1,5 до 2,1 метра, насосом Annovi Reverberi, оснащена такими самими системами автоматичного керування подачі робочої рідини.
Крім машин таких моделей ми випускаємо ще обприскувачі з шириною обробки 18 метрів, і зараз плануємо машину з шириною штанги 27 метрів.
Окремо ми готуємо до серійного виробництва самохідний обприскувач ОСШ-3527, який був представлений на виставці АГРО2012 і тоді ж отримав золоту медаль. Експерементальна машина на відмінно пройшла кілька сезонів польових випробувань, і фактично з весни 2020 року ми будемо готові приймати нові замовлення.
- Як пройшов поточний аграрний сезон та які ваші виробничі плани на майбутній сезон?
- Цьогорічний сезон був надзвичайно складним. Це вже другий рік, коли ми відчуваємо, що всі події, які відбуваються в Державі, автоматично відображаються як на нашому, так і на сільськогосподарському виробництві.
Наше виробництво однозначно пов’язане із сільськогосподарськими виробниками, тобто в усіх випадках, коли в них буде врожай і прибуток, то й в нас буде можливість реалізації і збуту своєї продукції.
Великим питанням цього року стає програма державної компенсації. Не зовсім зрозуміло, на що ми можемо сподіватися і чи буде вона відтворена в державній програмі на наступний рік. Це державна компенсація с/г виробникам за вітчизняну техніку, яку вони купують у вітчизняних машинобудівників.
Велике значення має і державна політика в плані продажу землі, зараз відчувається нестабільність не тільки в економічному плані, а й у людських думках і діях. Люди зараз не розуміють, як правильно діяти. Це питання для них дуже важливе, і всі інші питання, в тому числі і по закупівлі техніки, відходять на другий план, аграрії залишаються з тою самою технікою, що мають. Тому, вважаю, для вітчизняних машинобудівних заводів наступний рік буде дуже важким.
- Ваша техніка представлена на багатьох виставках як нашій, так і інших країнах. Яку техніку ви експортуєте та в яких країнах кращий попит?
- Другим напрямком діяльності Львівагромашпроекту є випуск протруювачів для передпосівної обробки насіння. У спілкуванні з відвідувачами виставки ми бачимо, що аграрії задоволені машинами, які працюють по 16-17 років, тобто наші машини для протруювання є надійними і хорошими в експлуатації. Багато наших машин йдуть на експорт, в нас є мережа дилерів за кордоном, в європейських країнах, і ми сподіваємося, що ця мережа збуту техніки на європейський ринок наступного року стане набагато більше.
Сьогодні ми експортуємо наші протруювачі в Болгарію, Румунію, Польщу, Словакію, Австрію, Естонію. Виходити на європейський ринок дуже важко, це потребує значних вкладень в обладнання і устаткування, у нові сучасні технології, для того щоб українські вироби достойно представляли нашу державу на європейському ринку. Тим не менше, ми змогли переорієнтувати наш вектор розвитку в сторону європейського ринку, і активно працюємо над нарощенням нашої присутності в західних країнах.
- Щоб Ви хотіли побажати аграріям України?
- Всім бажаю здоров’я, достатку і щедрих врожаїв, бажаю, щоб всі земельні, економічні та політичні питання були вирішені якомога швидше і виключно на користь і в інтересах нашого народу.