Протруювачі насіння помічники у захисті врожаю

Протруювачі насіння помічники у захисті врожаю

Для збільшення майбутнього врожаю, захисту його від шкідливих комах та мікроорганізмів, та подальшого гарного зберігання здійснюють передпосівну обробку насіння. Щоб таку процедуру можна було провести повноцінно та якісно застосовується професійна сільськогосподарська техніка – протруювачі насіння.

Головна мета такого обладнання – знизити витрати на вирощування різних культур. Насамперед це відбувається за рахунок того, що протруювач економічно і точно розподіляє хімічні та органічні засоби.

На що звернути увагу при виборі протруювача насіння

Якісна техніка повинна відповідати таким вимогам:

Володіти рівномірною здатністю, що покриває;

Чітко дотримуватись норм витрат хімічних речовин для різних видів насіння;

Не піддавати травматизації насіння у процесі обробки.

Типи обробки насіння

Дражування.

Також друга назва типу обробки – інкрустація. На сьогоднішній день вважається найбільш найкращим та ефективним методом протруювання насіння. По поверхні насіння рівномірно розподіляється плівкоутворюючий склад, який покриває кожне насіння і тим самим захищає їх.

Сухе протруювання із зволоженням.

Насіння обробляють пестицидами, а потім відбувається зволоження рідиною. Плюси методу – точне дозування речовин та високий показник протруювання. Однак після того, як посадковий матеріал просохне з'єднання між насінням і хімічними речовинами знижується.

Вологий метод.

Насіння замочується в спеціалізованих розчинах, а потім воно повинні повністю просохнути. Процес тривалий та трудомісткий.

Види протруйників для насіння
Такі сільськогосподарська техніка поділяється на кшталт механізму змішування.

Шнековий вигляд.

Посадковий матеріал обробляється під час його руху вздовж шнека. Таке обладнання зручне для вологого та сухого протруювання.

Барабанний вид.

Тут насіння разом із хімічними речовинами завантажується в барабан. При його прокручуванні відбувається однорідна обробка.

Камерний вигляд.

У такій техніці насіння надходить до камер безперервним потоком, де всередині зі спеціальних дисків розпорошуються хімікати. Цей спосіб найбільш зручний та ефективний.