СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ ЗАСТОСУВАННЯ ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ЗАХИСТУ РОСЛИН

СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ ЗАСТОСУВАННЯ ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ЗАХИСТУ РОСЛИН

7 МЛРД — САМЕ СТІЛЬКИ ЛЮДЕЙ, ЗА ПІДРАХУНКАМИ ООН, ЖИЛО НА ЗЕМЛІ 2011 РОКУ.
ЯКЩО ТАК ТРИВАТИМЕ ДАЛІ, ТО НАСЕЛЕННЯ СЯГНЕ 9 МЛРД УЖЕ ЗА 30 РОКІВ. З ОГЛЯДУ НА ЦЕ ОДНИМ ІЗ НАЙАКТУАЛЬНІШИХ ПРОБЛЕМНИХ ЗАВДАНЬ ЛЮДСТВА Є ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВСІМА ВИДАМИ РЕСУРСІВ, ЗОКРЕМА ПРОДОВОЛЬЧИМИ.

Через обмежену можливість збільшення кількості орних земель чи не єдиним шляхом для нарощення виробництва продовольства є збільшення біологічної продуктивності наявних угідь.
Вже десятиліттями науковці у провідних світових інститутах рік за роком ведуть розробки все ефективніших засобів захисту рослин (ЗЗР), які згодом, після ретельних тестів у лабораторіях, надходять на виробництво і через дистриб’юторські мережі стають доступними для сільгоспвиробників у всьому світі.
Безумовно, ефект від застосування ЗЗР залежить від вчасності їх застосування, точного внесення необхідної кількості та, звичайно, якості препаратів. Та не слід забувати, що ефективність препаратів на пряму залежить від якості їх внесення, а для якісного внесення потрібна сучасна, надійна, точна та високопродуктивна техніка.
У сучасному обладнанні для сільського господарства провідні виробники застосовують новітні комп’ютерні системи управління, навігації та контролю. Ці системи покликані звести до мінімуму можливість помилки оператора або мимовільного відхилення від технологічного процесу. Застосування господарствами сучасних машин та обладнання з такими системами допомагає не лише забезпечити якість внесення препаратів, а й досягнути значної економії за рахунок високої точності внесення далеко не дешевих засобів. Загальний рівень розвитку сільського господарства в Україні постійно зростає. Одночасно збільшуються і обсяги використання сучасних якісних засобів захисту рослин, тому формується попит на відповідну техніку для їх внесення.
Одним з провідних виробників техніки та обладнання для захисту рослин в Україні вже багато років є Львівагромашпроект. Використовуючи більш ніж 65-річний досвід конструювання машин для хімічного захисту рослин, підприємство розробило та налагодило виробництво цілого ряду високотехнологічних продуктів, які відповідають вимогам та потребам сучасних сільгоспвиробників різних масштабів та різним технологіям виробництва, які вони застосовують.
Продукція підприємства поділяється на два основних напрямки, один з яких — це машини та обладнання для передпосівного протруювання насіння.
Важливість цього процесу важко пере оцінити, оскільки обробка насіння препаратами перед висівом у ґрунт забезпечує захист посівного матеріалу від хвороб та шкідників, що дозволяє збільшити схожість посівів та зменшити необхідну кількість внесення пестицидів протягом вегетаційного періоду.
Протруювачі насіння виробництва Львівагромашпроект поділяються на мобільні та стаціонарні; за методом протруювання — на шнекові та камерні; за методом управління технологічним процесом — на прості та повністю автоматизовані. Високопродуктивні мобільні протруювачі ПК-20 та ПК-20-02 забезпечують вивантаження протруєного насіння в бурт або на кузов транспортних засобів, зокрема з нарощеними бортами, заввишки до 4,2 м (ПК-20-02).
Шнекові протруювачі продуктивністю від 1 до 5 т/год здійснюють вивантаження в лотки транспортерів або мішки. Стаціонарні камерні протруювачі призначені для монтажу в лінії підготовки насіння.
Пропонуються також збірні комплекси обладнання для протруювання насіння, які включають обладнання для попереднього очищення насіння з можливістю сепарації його по фракціях, підйомно-транспортну систему з накопичувальними бункерами для забезпечення безперервної роботи комплексу, протруювального обладнання, вагового дозатора для фасування готового посівного матеріалу в мішки або біг-беги, обладнання для зашивання мішків.
Дедалі популярнішою стає розроблена електронна система автоматичного регулювання подачі робочого розчину (САРР) залежно від реальної кількості насіння, яке проходить через протруювач у реальному часі. Ця система забезпечує надзвичайно точне внесення заданої норми препарату. САРР доступна для встановлення на протруювачі ПК-20, ПК-20-02 та стаціонарну ПКС-20.
Серед останніх розробок цього року — система дозування робочого розчину для протруювачів ПКС-20ПТ та ПКС-20 ПБ  із застосуванням високоточних об’ємних дозаторів.
Надзвичайно велика увага в процесі виробництва приділяється калібруванню та балансуванню шнеків, що зводить до мінімуму можливість травмування насіння під час протруювання.
Протруювачі Львівагромашпроект гідно зарекомендували себе на ринку та мають попит в аграріїв не тільки України, а й Румунії, Болгарії, Молдови, Казахстану, Грузії та багатьох інших країн. Це стало можливим завдяки високій якості та культурі виробництва, використанню надійних комплектуючих, а також ціні, яка в кілька разів нижча за імпортне обладнання.
Другою основною лінійкою машин Львівагромашпроект є обприскувачі. Якісне та вчасне внесення пестицидів у період вегетації має вагомий вплив на якість та кількість врожаю. Саме тому при конструюванні та виготовленні обприскувачів Львівагромашпроект звертає максимальну увагу на якість та надійність компонентів.
Сьогодні пропонуються обприскувачі з об’ємами робочого бака 2400 л та 3500 л, робочою шириною штанги 18, 21,6 та 24 м. Можливе обладнання сучасними комп’ютерними системами контролю норми внесення, навігаційною cистемою та системою промивання основного баку. Розроблена кінематична схема підвіски штанги забезпечує стабільність ведення штанги над рівнем поля практично незалежно від рельєфу колії та якості обробітку ґрунту без застосування складних електронних систем, а за потреби — у разі надскладного рельєфу — передбачає можливість встановлення електронної системи автоматичної корекції штанги.
Якщо передбачається робота у темний період доби, обприскувачі Львівагромашпроект можуть бути оснащені системою світлодіодного підсвічування кожного розпилювача, що дає можливість візуального контролю роботи розпилювача з кабіни трактора. За складеної штанги ця система створює дуже зручне освітлення обприскувача для проведення технічного обслуговування та заправки. Обприскувачі класу ОПШ-3,5 згідно з європейських норм безпеки обладнані гальмівною системою.

Варто звернути увагу на перший розроблений та виготовлений в Україні самохідний обприскувач ОСШ-3,5-27, який успішно пройшов державні випробування та вже другий рік поспіль успішно виконує cвої функції в господарствах.
Застосовуючи комплектуючі від світових лідерів, таких як Annovi Reverberi, Bondioli&Pavesi, Arag, TeeJet, Idromeccanica Bertolini, Lechler, Polmac, ADR, Braglia, Poclain,Hydraulics, CLAAS Industrietechnics, компанія постачає замовникам cучасні високотехнологічні
обприскувачі, які не поступаються своїми характеристиками світовим аналогам.
 

Купуйте українське!
А. І. Сушко,
Генеральний директор ТДВ "ЛЬВІВАГРОМАШПРОЕКТ"