Причіпний обприскувач. Розвиток штангової техніки для якісного захисту рослинних культур

Причіпний обприскувач. Розвиток штангової техніки для якісного захисту рослинних культур

Загальна тенденція розвитку

Причіпні обприскувачі – це більш зручна та економічна техніка, порівняно з навісними та самохідними агрегатами. Перше - вони мають ширше охоплення обробки, від 24 до 48 метрів. Друге - об'єм контейнера для рідини може сягати об'єму до 7700 літрів.

Закономірним є питання, чому не можна інші види обприскувачів привести до таких же показників. Відповідь у тому, що при обробці рослин необхідно насамперед звести до мінімуму пошкодження сходів при проходженні великовагової та габаритної техніки. І єдина можливість це зробити - збільшувати по можливості ширину обхвату обприскування за один раз або робити процедуру з повітря. Сільськогосподарська авіація є досить дорогим методом обробки посівів і не кожне фермерське господарство може собі це дозволити.

Інновації сьогодення

Усі розробки у світі сільськогосподарської техніки умовно можна поділити на 3 групи.

Комфортність та безпека експлуатації. Економія хімічних речовин.

1. Системи управління техніки захисту рослинних культур перебуває у двох зонах. З кабіни трактора здійснюється налаштування та контроль роботи штанг, а також системи самого розпилення. Блоки управління завантаження рідини для обробки та її приготування, а також функціонал промивання розпилювачів знаходяться на причепі з лівого боку.

2. Приймальні баки та насоси сконструйовані так, щоб не було витоків повітряних та рідких складових від робочого розчину.

3. Економія досягається шляхом систем промивання розпилювачів без зливу рідини з бака.

Інновації конструювання

1. Найбільш досконалі моделі техніки оснащені алюмінієвими шарнірними штангами, які закріплюються до центрального висотного варіатора, що знаходиться на причіпному агрегаті. Це ідеальний варіант для складних рельєфних полів. Штанги можуть у вертикальній площині складатися вдвічі. Зараз же переважно використовуються Z-подібні причіпні обприскувачі. Їх можна перетворити на широкозахоплюючі, але така техніка дуже повільно буде пересуватися.

2. Важливо максимально зберегти всі сходи рослинних культур під час пересування техніки з причепом обприскувача. Для цього знижується сумарна ширина колії трактора та причепа при розворотах.

3. Для рівномірності обприскування за будь-яких погодних умов, техніку забезпечують системами насосів з автоматичним керуванням. Вони контролюють подачу рідини та хімікатів залежно від швидкості пересування машини.

Додаткові функції

Забезпечує тракторні системи з обприскувачами програмним забезпеченням захисту рослин. Для цього за допомогою GPS навігації складається карта полів для обробки, де виділяються всі нюанси рельєфу. Програма розраховує, як потрібно буде пересуватися трактору, швидкість та обсяг подачі рідини на тій чи іншій ділянці. Все це контролює оператор, який просто вчасно повинен усунути можливі збої системи.